post


Základní „očista“ bazénové vody se provádí teleskopickou tyčí se síťkou na konci. Samozřejmě, že můžeme použít i klacek s punčochou a okem z drátu, ale jak to vypadá? Takže tímto zařízením posbíráme ty největší nečistoty na hladině. Nečistot na dně nás zbaví bazénový vysavač. NU a jsme skoro hotovi. Zbývá jen taková ta menší nečistota, kterou hravě zvládne filtrace.

bazénové zátiší

Bývají dohady, kterou si pořídit. Nu, to je na rozhodnutí každého jednotlivce. Může to být filtrace písková, nebo kartušová. Záleží kolik do toho chcete investovat nyní a kolik později. Kartušová filtrace je o hodně levnější než písková. Jenže kartuše se musí měnit. A to je zásah do peněženky. Ta druhá je dražší, ale zase se písek do filtrace nemusí měnit. Tedy, musí, ale tak jednou za tři roky, kdežto kartuše mají problém vydržet měsíc plného provozu. Hodí se spíše tam, kde je bazén o menším obsahu a kde se celý systém zapíná jen občas. Na velký bazén se skutečně příliš nehodí.

kluk v bazénu

Filtrací se vyrábí spousta druhů, můžeme je rozdělit třeba na výrobce, velikost průtoky a další parametry. Písková filtrace má ještě další výhodu. Může se stát, že časem budete chtít vyzkoušet zeolit. Ten je totiž ještě lepší než písek. Jednak má větší pórovitost a jednak má spoustu dalších dobrých vlastností. Navíc je ho potřeba daleko méně, někde dokonce i o polovinu. A dále, všeobecně je známo, že když se používá zeolit, je obvykle možné snížit dávkování chlorové chemie. Naprosto klidně až o třicet procent, nebo ve výjimečných případech ještě více. A přitom si chemie zachová svou účinnost. Takže jsme se jen tak letem světem podívali na něco o bazénových filtracích, které jsou nutné u každičkého bazénu, jinak se voda v něm stane nepoužitelnou. Kdo bazén již má, tak to samozřejmě ví a ten kdo si jej bude teprve kupovat, tak ten to teprve sám pozná.